bebe.jpg

У породилиштима широм Републике Српске у протекла 24 часа рођене су 22 бебе, од чега 10 дјечака и 12 дјевојчица.

Највише беба рођено је у Бањалуци и Градишци – по пет. У Требињу су рођене три дјевојчице, док су у Бијељини, Добоју и Источном Сарајеву рођене по двије бебе, преноси АТВ.

У Зворнику, Приједору и Фочи рођена је по једна беба, док у породилишту у Невесињу у протекла 24 часа није било порода.

У Градишци су рођена четири дјечака и једна дјевојчица, у Бањалуци четири дјевојчице и један дјечак, а у Требињу три дјевојчице.

У Бијељини су рођене двије дјевојчице, у Добоју два дјечака, а у Источном Сарајеву један дјечак и једна дјевојчица.

По једна дјевојчица рођена је у Зворнику, док су у Приједору и Фочи рођена по један дјечак.