У 1. колу Друге футсал лиге Републике Српске-група југ Футсал клуб "Академац" поражен је у Спортској дворани "Милош Мрдић" 1:4 (0:0) од КМФ "Јахорина" из Пала.

Ово је била прва званична утакмица Академца, клуба који је основан прије годину дана. Онај ко није гледао утакмицу помислиће да је домаћин понижен, али дешавања на паркету дворане у Бреговима била су сасвим другачија.

Током свих 40 минута била је то лијепа футсал представа обје екипе, отворено су играли и једни и други, а шансе пред голом Требињаца и Паљана су се смјењивале као на филмској траци.

Током првих 20. минута није било голова, а за то су највише заслужни голмани.

На почетку другог полувремена у 21. минуту након асистенције Чечура, Видо Милојевић је довео домаћина у вођство, а то је уједно и први гол овог клуба у званичним утакмицама.

Након овог гола наставило се са отвореном игром, а голмани Миладиновић и Ристивојевић су бранили одлично. Гости у 33. минуту долазе до изједначења преко Трба у 33. минуту.

Капитен Џуџа је у 37. минуту након другог жутог картона морао да напусти паркет и домаћин је остао са три играча. Гости су то искористили и у истом минуту преко Кошарца повели са 1:2.

Тада је домаћин кренуи на све или ништа, а гости преко Трба који је дао два гола у 40. минуту долазе до побједе од 1:4.

У наредном колу Требињци гостују у Сокоцу КМФ "Гласинац".

Спортска дворана "Милош Мрдић", 300 гледалаца. Судије: Душан Берак, Слободан Вукосав. Трећи судија: Ранко Вулић. Делегат: Душан Којовић.

Футсал академија "Академац": Зечевић, Шешељ, Џуџа, Чечур, Милојевић, Н. Вујовић, Беловић, Мандић, Богдановић, Бокић, Миладиновић, Гудељ, Орбовић. Тренер: Горан Бошковић.

КМФ "Јахорина": Риистивојевић, Баричанин, Кошарац, Трбо, Церовина, Ћоровић, Тешановић, Пандуревић, Глуховић, Живковић, Симовић, Јефтовић, Брчкало, Чабаркапа. Тренер: Петар Слагало.