У првој утакмици финала Прве футсал лиге Републике Српске КМФ "Добој" је у Осјечанима славио против КМФ "Леотар" са 5:1 (1:0). Требињци, иако ослабљени јер на путовање нису отишли Вицо, Цимирот, Драшковић..., нису се предавали ни једног момента.

Домаћин, који је у регуларном дијелу Прве футсал лиге Републике Српске група запад имао 14 побједа (без неријешеног резултата или изгубљене утакмице) зато и има предност домаћег терена, повео је у 6. минуту преко Мартића. Иако је било прилика пред оба гола минималним вођством домаћин је отишао на одмор.

Током другог полувремена у 26. минуту изједначио је Саво Андрић. Само што се кренуло са центра домаћин је у истом минуту повео преко Милаковића са 2:1. Након овог вођства Требињци играју без голмана.

Трећи гол за домаћина у 34. минуту постигао је Мартић. Домаћин је постигао још два гола до краја утакмице и то у 34. и 37. минуту поново Милаковић, а пред крај утакмице у 39. минуту пети гол постигао је Марић.

Резултатом 5:1 завршена је прва утакмица.

Након ове побједе Добојлије воде са 1:0 у побједама против Леотара. Игра се на двије добијене утакмице, а побједник постаје члан Премијер футсал лиге БиХ.

Узвратна утакмица игра се у сриједу у Требињу.

КМФ "Добој": Богдановић, Лукић, Марић, Буљубашић, Мартић, Никић, Августиновић, Милаковић, Омерчић, Мехмедовић, Микеревић, Демоњић, Тодић.

КМФ "Леотар": Перишић, Срђо Андрић, Саво Андрић, Зечевић, Милојевић, Ђурић, Чоловић, Милић, Чечур, Нинковић.