У првој полуфиналној утакмици плеј-офа за првака Републике Српске у Требињу је КМФ "Леотар" (првопласирана екипа у групи исток) славио против ФК "Борац" из Бања Луке (другопласирани у групи запад) након извођења пенала 4:2, јер је у регуларном дијелу утакмице било је 1:1 (1:1).

Ово је би веома добра утакмица током свих 40. минута. Било је прилика на обје стране, а оба гола виђена су у првих 20. минута.

Повели су гости у 8. минуту, а гол је постигао Бјелић. Требињци су нападали, а гости су се бранили све до 18. минута. Тада је из корнера центрирао Саво Андрић, а лопта је пала на лијеву ногу Зечевића који је волеј ударцем савладао гостујућег голмана. То је био прелијеп гол који одавно није виђен у Спортској дворани "Милош Мрдић".

Резултатом 1:1 отишло се на полувријеме.

Током других 20. минута игра је била на високом нивоу са доста шанси, али су мреже мировале. Након шута Сава Андрића у 35. минуту лопта је погодила лијеву, а потом и десну стативу голман О. Благојевића и одбила се у гол аут.

Пошто је утакмица завршена неријешеним резултатом приступило се извођењу пенала. Голове из пенала за домаће постигли су Чечур, Цимирот, Перишић и Драшковић, а за госте Матијашевић и Јанковић, а промашили Бјелић и О. Благојевић.

У недјељу се игра реванш, а у финале иде екипа која има двије побједе.

КМФЛеотар": Ђурић, Саво Андрић, Срђан Андрић, Милојевић, Нинковић, Цимирот, Чоловић, Самарџић, Миладиновић, Драшковић, Вицо, Зечевић, Чечур, Перишић. Тренер: Драган Спаић.

ФК "Борац": О. Благојевић, Калаба, Гаћеша, Галић, Јанковић, Девушић, Травар, Бјелић, Шимуновић, Матијашевић, Ђукановић Тренер: Слободан Благојевић.