U 1. kolu Prve futsal lige Republike Srpske grupa istok u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" KMF "Leotar" pobijedio je sa 5:3 (4:1) KMF "Jahorina" iz Pala.

Utakmica je počela minutom ćutanja povodom smrti patrijarha Irineja.

Domaćin je poveo već u 3. minutu kada je Andrić asistirao do Vica i to je bilo 1:0. Nakon ovog gola bilo je šansi pred obja gola, ali se mreža gostiju zatresla tek u 10. minutu kada je Cimirot dodao loptu do Zečevića koji je sa desetak metara doveo domaće u vođstvo od 2:0.

Isti igrač je iz penala u 12. minutu doveo svoju ekipu u vođstvo od 3:0. Gosti su smanjili rezultatsku razliku u 16. minutu kada je, nakon brze kontre, Miletić dodao loptu do Košarca koji je savladao Perišića za 3:1.

Pedesetak sekundi prije kraja prvog poluvremena isti su akteri kao kod drugog gola, ali ovaj put je Zečević asistirao do Cimirota koji sa dva metra pogodio mrežu gostiju i sa rezultatom od 4:1 završeno je prvih dvadeset minuta.

Caption

Domaćin je povećao svoje vođstvo u 23. minutu preko Milojevića koji je natrčao na odbijenu loptu i smjestio je u mrežu gostiju.

Košarac postiže svoj drugi gol na utakmici u 24. minutu, a iz solo prodora i svoj het trik za konačan rezultat od 5:3 u 37. minutu.

U narednom kolu Leotar gostuje u Istočnom Sarajevu kod KMF "Tango".

KMF "Leotar": Perišić, Đurić, S. Andrić, Cimirot, Čečur, Milojević, Zečević, Ninković, Popović, Vico, Čolović, Milošević, Ćeranić. Trener: Dragan Spaić.

KMF "Jahorina": Mijović, Elek, Maljukan, Tešanović, Simić, Vuksanović, Trbo, Cerovina, Košarac, Knežević, Đukić, Miletić, Lazić. Trener: Bojan Brčkalo.