Rukometaši Leotara nanijeli prvi poraz Slaviji i ispratili je u Premijer ligu

Autor: Ž.K./TrebinjeLive Foto: TrebinjeLive
TREBINJELIVE 27. 05. 2017. - 22:51h

U 18. kolu Prve lige Republike Srpske u rukometu večeras su rukometaši „Leotara“ pobijedili RK „Slavija“ iz istočnog Sarajeva rezultatom 28:25 (13:14).

rukomet-leotar-lokomotiva

Ovom pobjedom Leotar je nanio prvi poraz Slaviji nakon 14 uzastopnih pobjeda, ali i ovim porazom klub iz Istočnog Sarajeva je osvojio prvo mjesto i od naredne sezone takmičiće se u Premijer ligi BiH.

Leotar i dalje ostaje u Prvoj ligi RS, a ovogodišnju ligu završio je na drugoj poziciji.

Utakmicu protiv prvaka Republike Srpske Leotar je otvorio nervozno, pogotovo mlađi igrači koji si promašili dosta otvorenih šuteva.

U početku, nije išlo kako je domaćin to želio, jer su gosti stalno bili u vođstvu sa golom ili dva prednosti – 9:11 u 21. minutu i 12:14 u 27. minutu.

Do kraja je samo domaćin uspio da preko Kapora smanji na 13:14 i sa tim rezultatom otišlo se na odmor.

U drugom poluvremenu ponovo su gosti u prednosti sve do 46. minuta, kada je domaćin izjednačio na 20:20, a u sljedećem minutu prelašao je i u vođstvo 21:20.

Od tada Leotar preuzima inicijaticu i do kraja rutinski dolazi do pobjede.

Trener Leotara Dragiša Koraćević je izjavio da je njegova ekipa na kraju zasluženo pobijedila, jer, kako je vrijeme odmicalo, njegovi igrači su igrali sve bolje i bolje.

„Naše ambicije su bile prvo mjesto i mislim da je titula izgubljena u prvom dijelu prvenstva kada su napravljeni kiksevi u Banjaluci i kada nismo imali ekipu koja bi te ambicije ispratila“, rekao je Koraćević.

RK „Leotar“: Savović, Tasovac, Komnenović, Bojović, Pervan 3,  Kolovrat 2, Milojević, Draganić 6, Spaić, Kapor 3, Tabaković 5, Budović, Inić 5, Ninković, M. Uljarević, R. Uljarević 4. Trener: Dragiša Koračević

TAGOVI:

Komentari

Titulu je izgubio trener,trener koji ne može raditi nigdje nego u Leotaru jer nema pojma,Čergaš je za njega doktor! Titula je izgubljena i zbog loših čapljinaca kojih nema na treninzima ama nikad,te zbog nekih igrača koji imaju neviđen kredit u smislu da šutaju petnaest puta a daju pet golova i stalno tako (Inić). Radi se stihijski,neplanski se dovode loša pojačanja,ne pruža se šansa domaćim mlađim igračima! I večeras bi Leo najvjerovatnije izgubio da na go nije stao čovjek koji je Leotar vuko na leđima cijelu jesen Veso Savović! Večeras je dokazao da ga je onaj nazovi trener neopravdano gurnuo u drugi plan! Svaka čast Veso,samo igraj,doći će vrijeme kada će loša uprava i loš trener otići iz Leotara! A premijer liga sa ovakvim trenerom ostaje samo nedostižan san!

Odgovori

Potpisi se pravim imenom ako imas nesto komentarisat,a ne da se krijes iza laznog imena Xum.

Odgovori

Peter Klepec , drago mi je , a ti nauči da „pises“ i da igraš rukomet , nije dovoljno biti …. i jak.

Sta ce ovaj Igor Curic u klubu, koja je njegova funkcija… A sto se tice trenera, tuga jad čemer.. I kao igrač je bio prosječan a kao trener da ne pričam kakav je

Odgovori

Kaži slobodno „katastrofa“,igrači mu ne znaju jesu li pošli ili došli,ali on je dobar Pičeti i Obradu,ne pita ništa,sluša uzme onu crkavicu što mu daju i to je to. Zamisli da je malo stručniji po pitanju struke, mogao bi se sjetiti da upita koji će mu k..ac onaj Pervan čapljinac kad on ima bolje igrače na klupi,e tu je onda problem ko plaća Pervana,a ovako je on dobar ne miješa se puno sebi u poso,ćuti i dobro je.

Odgovori

Sekretara za predsjednika Predsjednika za trenera i eto dobitne kombinacije i zagarantovanog plasmana u kup Bore Drljače,čergaša imenovati za direktora instituta u okviru kluba za prodaju magle i distribuciju iste.Taj klub je na žalost stihijski urušavan godinama još za vrijeme bivšeg predsjednika,ovaj sadašnji zajedno sa genijalcem u vidu sekretara kluba ( obojica sa sportom žive veze nemaju)samo zakivaju kolac u polumrtvaca.Nisu krivi ti igrači njih je neko dobro slagao da su igrači preskočivši prirodni put razvoja,gdje su faktički uz par nekih treninga u mlađim kategorijama(nazovimo ih tako,iako su sve samo to NE)gdje se sve više radi nego rukomet prekomandovai u prvi tim kao polupismeni igrači.Tako da ne treba da nas čudi da uz 7 igrača sa strane(koji su tek posebna priča,jedino vrijedno pažnje golman i to kao rezerva V.Savoviću)zavrsi se kao drugopasirani u ovom totalnom odronu od lige koja je skoro pa rekreativnog karaktera.Tako dok su likovi poput predsjednika i sekretara u sportu uopšte ne moramo da brinemo za kvalitetne cirkusantske predstave gdje je glavna strategija rastjerati sve domaće,a klub pretvoriti u cirkus koji služi za rekreaciju(dobro plaćenu)i skidanje viska kilograma „igračima „sa strane pred sezonu kupanja.Tuga ili smijurija (procjenite sami)neopjevana.

Odgovori

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne i stavove internet portala TrebinjeLive.info. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal TrebinjeLive.info zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja.
Evo zbog čega je TrebinjeLive najčitaniji i najuticajniji portal u gradu!