U četvrtfinalu Kupa Republike Srpske u Nevesinju je RK "Hercegovina" izgubila od RK "Leotar" 27:28 (17:16). Ovom pobjedom Trebinjci su se plasirali u polufinale najmasovnijeg rukometnog takmičenja i stvorili priliku da odbrane osvojenu titulu.

Poveo je domaćin koji je u šestom minutu imao i plus dva 4:2, da bi u 15. minutu bilo i plus četiri 9:5. Gosti u 20. minutu smanjuju na 11:9, ali domaćin u 25. minutu ima opet plus četiri 14:10.

Gosti izjednačuju rezultat na 15:15 u 28. minutu, ali do odlaska na odmor domaćin postiže dva gola (Čabrilo i Dragović), a gosti samo jedan (Pavičić) tako da se rezultatom 17:16 otišlo na poluvrijeme.

Trebinjci su odmah na početku drugog poluvremena golovima Jovanovića, Kukića i Stankovića napravili seriju 0:3 i preokrenuli rezultat u svoju korist 17:19, a u 42. minutu imali su i plus četiri 20:24.

Domaćin u 53. minutu dolazi do izjednačenja 26:26, ali golovima Pavičića i Ratkovića gosti dolaze do plus dva u 57. minutu. Domaćin je samo minut kasnije preko Božovića došao do zaostatka od samo jednog gola.

U naredna dva minuta mreže su mirovale tako da je konačan rezultat ove zanimljive utakmice bio 27:28.

Najefikasniji kod domaćina bio je Božović, a kod gostiju Stanković oba sa po 9 golova.

Sudijski par: Dejan Berjan (Istočno Sarajevo) i Goran Ilić (Doboj). Delegat: Vedran Paleksić (Doboj). Isključenja: Hercegovina 2x2, a Leotar 3x2. Sedmerci: Hercegovina 7 (5), a Leotar 4 (3).

RK "Hercegovina": Ivanović, Đerić, Dragović 4, Šahinović 3, Bašić 1, Andrić 3, Božović 8, Zečević, Letić, Vučić, Katić, Stajić, Čabrilo 2, Babić 4, Stojanović, Bebek 2. Trener: Amar Čavčić.

RK "Leotar": Savović, Ninković, Veraja, Milojević 2, Stanković 9, Ratković 3, Parežanin 4, Kukić 2, Berdović, Jovanović 4, Petrović, Tepić 1, Pavičić 3, Uljarević, Turnić, Knežević. Trener: Dragiša Koraćević.