
BANJALUKA – Vlada Republike Srpske proglasila je 19. april Danom žalosti povodom obilježavanja Dana sjećanja na žrtve ustaškog zločina genocida u logoru Jasenovac i njegovom najvećem stratištu Donjoj Gradini.
Odluka je donesena na telefonskoj sjednici, a Dan žalosti biće obilježen u skladu sa zakonom.
Donja Gradina bila je dio sistema koncentracionih logora Jasenovac, gdje su tokom Drugog svjetskog rata masovno ubijani Srbi, Jevreji i Romi.
Prema podacima, u Donjoj Gradini stradalo je više od 360.000 ljudi, dok je ukupno u sistemu logora Jasenovac ubijeno oko 700.000 žrtava, među kojima i veliki broj djece.
Šta Vi mislite o ovome?