U 2. kolu Premijer lige BiH ŽKK "Leotar 03" je nakon dva produžetka poražen od ekipe "Orlovi" iz Banjaluke rezultatom 83:86.

zkk leotar 03 orlovi.JPG

U regularnom dijelu utakmice bilo je 68:68 (18:20, 14:21, 14:12, 22:15), u prvom produžetku bilo je 5:5, a u drugom (10:13).

Nakon 50. minuta teške i lavovske borbe Trebinjke su poražene od člana WABA lige ekipe Orlova koja je imala dosta sreće, iskustva i širi roster. Gošće su povele da bi u trećoj minuti domaće preokrenule na 8:7. Tada su Banjalučanke opet dodale gas i prešle su u vođstvo od 17:10, ali na kraju prve četvrtine bilo je 18:20.

Tokom druge četvrtine rasla je prednost ekipe Orlova tako da je u 15. minutu bilo 20:33. Ipak, domaće igračice su polako smanjile prednost tako da se na odmor otišlo sa 32:41.

U trećoj četvrtini gošće su održavale prednost sa poluvremena i vode sa 12 koševa razlike - 39:51. Međutim, u posljednjoj sekundi ove četvrtine Kešeljević sa polovine terena postiže trojku i u posljednjih deset minuta "Leotar 03" je ušao sa minus sedam koševa razlike.

Ovaj pogodak dao je podstrek domaćim igračicama koje su već u 32. minutu prešle u vođstvo 54:53, kada je Krivokapić postigla tri vezane trojke.

Nošene navijanjem oko 200 gledalaca Malene su non-stop vodile do kraja utakmice kada je, osam sekundi prije kraja, Rajić postigla koševe iz slobodnih bacanja za izjednačenje 68:68.

Domaće igračice nisu iskoristile posljednji napad i ušlo se u prvi produžetak. I u toku prvog produžetka Trebinjke su vodile stalno i osam sekundi prije kraja, pri rezultatu 73:71, Begenišić-Trebinjka u redovima Banjalučanki postiže dva pogotka za izjednačenje 73:73 i tako se otišlo u drugi produžetak.

Tokom drugog produžetka gošće su odmah povele, a u jednom trenutku vodile su i 76:82, ali na kraju utakmice na semaforu je pisalo 83:86.

Kešeljević je imala dabl-dabl učinak - 28 koševa i 13 asistencija, Krivokapić 16, Škrivan i S. Milanović po 10 koševa, kod gošći je Begenišić bila sa dabl-dabl učinkom od 16 koševa i 19 skokova.

ŽKK "Leotar 03": Kešeljević 28, Gudelj 2, S.Milanović 10, A. Milanović 9, I. Jokanović 2, Dostinić 2, A. Jokanović, Škrivan 10, Putica 2, Papović 2, Krivokapić 16, Radovanović. Trener: Milorad Nadaždin.

ŽKK "Orlovi": Nikpaljević 23, Debura, Šobot 4, Božić 9, Orašanin, Babić 8, Čađo, Begenišić 16, Rajić 16, Glibić 10. Trener: Dragana Svitlica.