Juniori OKK „Leotar“ su vicešampioni Republike Srpske u ovoj kategoriji, nakon što su na turniru koji je održan u Aleksandrovcu osvojili drugo mjesto.

Prvak je domaćin turnira SKK „Student-Igokea“, dok je treće mjesto osvojil ekipa KK „Ruki“ iz Banjaluke, a četvrto OKK „Drina Princip“ iz Zvornika.

U prvoj utakmici turnira Trebinjci su poraženi SKK „Student-Igokea“ rezultatom 58:94 (20:24, 17:14, 7:33, 14:23). Tokom prve dvije četvrtine u dvorani „Nenad Baštinac“ viđena je izjednačena borba tako da se na odmor otišlo sa minimalnom prednošću „Student-Igokee“ od 37:38.

U drugih 20. minuta mladi Trebinjci nisu imali dovoljno snage da pariraju iskusnijim protivničkim igračima jer u ekipi OKK „Leotara“ su dvije-tri godine mlađi igrači koji će i narednih godina biti u juniorskoj kategoriji.

Svi igrači su ulazili u igru i dali svoj doprinos, a rezultat na kraju utakmice je bio 58:94.

Najefikasniji na ovoj utakmici kod OKK „Leotar“ bio je O. Marković sa 14 koševa.

Drugu utakmicu protiv KK „Rukija“ iz Banjaluke juniori sa juga Republike Srpske dobili su sa 84:80 (21:22, 23;13, 23;26, 17:19).

KK „Ruki“ se predstavila kao snažna ekipa koja je važila za ozbiljnog favorita za novog juniorskog prvaka Republike Srpske.

Mladi Trebinjci su utakmicu odigrali pametno, snažno što je za sve bilo veliko iznenađenje. Na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 44:35 za OKK „Leotar“, a kraj utakmice momci iz Trebinja dočekali su uzdignutih ruku jer su slavili sa 84:80.

Najefikasniji kod pobjednika bio je Tupanjanin sa 22 koša.

Samo dva sata predaha i OKK „Leotar“ čekala je i treća utakmica koju su dobili sa 72:59 (18:23, 9:19, 23:10, 22:7). Prvo poluvrijeme umorni Trebinjci su prespavali i na odmor se otišlo sa 15 koševa razlike za ekipu iz Zvornika 27:42.

Treću i četvrtu četvrtinu OKK „Leotar“ dobio je uvjerljivo tako da je na semaforu pisalo 72:59.

Najefikasniji kod pobjednika bio je Aleksić sa 18 koševa.

Trener juniorske selekcije OKK „Leotar“ Goran Bodiroga je rekao da je ponosan na svoje momke koji su pokazali karakter kad je najviše trebalo.

OKK „Leotar“ (ukupan broj koševa na turniru): Aleksić 36, O. Marković 38, Glogovac 35, Tupanjanin 32, Bojanić 31, Karanac 20, Jokanović, Ćuzulan, Spajić 9, M. Marković 10, Bukvić, Vukašinović 3. Trener: Goran Bodiroga.