Na prvenstvu BiH za juniorke, koje je ovog vikenda održano u Trebinju, ŽKK "Trebinje 03" je osvojio treće mjesto, a nove prvakinje su košarkašice ŽKK "Play off ultra" iz Sarajeva, dok je drugo mjesto pripalo ekipi ŽKK "Livno" iz istoimenog grada.

Već prvjuniori zkk trebinje 03.JPGog dana je odlučen novi prvak, jer su košarkašice iz Sarajeva u prvoj utakmici pobijedile domaćina turnira ŽKK "Trebinje 03" rezultatom 80:74 (25:17, 18:21, 18:21, 19:15).

Trebinjke su u prvom poluvremenu bile u zaostatku i na poluvrijeme se otišlo sa prednoću ekipe iz Sarajeva od 38:43. U trećoj četvrtini, "malene" su non-stop bile za petama gošćama i u posljednju četvrtinu se ušlo sa prednošću "Pav off ultra" od dva koša razlike.

U zadnjih deset minuta odigrala se prava košarkaška drama. Igračice trenera Milorada Nadaždina preokrenule su rezultat u svoju korist i vodile su šest minuta prije kraja - 68:63. Ali do kraja utakmice bolje su se snašle gošće, iskoristile greške domaćina i pobijedile sa 74:80.

Samo dva sata nakon ove utakmice ŽKK "Play off ultra" odigrao je utakmicu protiv ŽKK "Livno" i slavio sa 62:69 i na taj način je osvojio prvo mjesto.

Danas je odigrana utakmica koja je odlučivala o drugom mjestu i ekipa iz Livna je slavila nakon produžetka sa 85:87 nad ekipom ŽKK "Trebinje 03" (10:19, 19:15, 29:26, 18:16) i u produžetku (9:11).

Malene su ponovo zaostajale nakon prvih dvadeset minuta i na odmor su otišle sa pet koševa minusa - 29:34. U drugom poluvremenu je viđena izjednačena igra i bilo je preokreta. Trebinjke su bile blizu pobjede u regularnom dijelu, ali su gošće imale posljednji napad koji nisu iskoristile i nakon 40 minuta rezultat je bio 76:76 i otišlo se u igranje dodatnih pet minuta.

U produžetku su se bolje snašle igračice iz Livna i pobijedile rezultatom 85:87.

Trebinjke nisu imale sreće u obje utakmice, ali i snage da dođu do preokreta.

Kada se lomio rezultat i bila prilika za preokret dešavale su se greške koje su uvijek skupo plaćene, koševima protivnika.

ŽKK "Trebinje 03" ostaje još da odigra finalni turnir Ženske omladinske lige.

ŽKK "Trebinje 03"(zbir koševa): Kešeljević 36, Šapurić, Miletić, Milanović 17, Tomašević, I. Jokanović 23, A. Jokanović, Spahić 2, Šukić 18, Putica 37, Papović 4, Škrivan 8. Trener: Milorad Nadaždin.