Rukometaši „Trebišnjice“ osvojili šesto mjesto među 70 ekipa

Autor: Ž.K./TrebinjeLive Foto: TrebinjeLive
TREBINJELIVE 30. 06. 2017. - 9:30h

Pioniri Rukometnog kluba /RK/ „Trebišnjica“ učestvovali su na međunarodnom turniru u Beogradu, koji nosi naziv „Ljetni kup Beograda“ i u jakoj konkurenciji osvojili su šesto mjesto.

pioniri rk trebisnjica

Turnir je održan od 26. do 28. juna u organizaciji Rukometnog kluba „Novi Beograd“ i agencije „Sport plus Beograd“.

Preko 1.000 rukometaša i rukometašica tri dana borilo se za trofeje u pet prestoničkih dvorana, gdje je na prestižnom turniru učestvovalo preko 70 ekipa iz Mađarske, Izraela, Grčke, Slovenije, Srbije, Crne Gore, Republike Srpske-BiH i Hrvatske.

Takmičenje se održavalo u tri uzrasne kategorije u muškoj i ženskoj konkurenciji.

Kada se pogledaju učesnici poput Vesprema, Makabija, Crvene zvezde, Paoka, Novog Beograda i mnogih drugih – jasno je bilo da je kvalitet turnira i mnogo dobrih utakmica zagarantovano.

Na turniru je od ove godine uvedena i novina da se sve utakmice uživo prenose preko turnirskog sajta i da se igra oficijelnim loptama turnira.

Rukometaši „Trebišnjice“ su bili u grupi sa izraelskim „Kiryat Ono“ koji je bio finalista turnira, RK „Beograd“ i RK „Smederevo“.

U prvoj utakmici sa Beograđanima igralo se gol za gol, gdje nijedna ekipa nije imala vođstvo veće od 1-2 gola pa je na kraju završena možda i najpravednijim ishodom, podjelom bodova rezultatom 17:17.

U drugom meču protiv Izraelaca, takođe, neizvjesna utakmica do samog kraja. Iiako Trebinjci ulaze sa golom prednosti minut i po prije kraja, prave nekoliko grešaka što Izraelci koriste i dolaze do pobjede minimalnim rezultatom 11:10.

Treća utakmica u grupi je odlučivala o putniku u četvrtfinale.

Trebišnjica nije dobro počela susret pa je na poluvrijeme otišla sa zaostatkom od dva gola, rezultat 6:4.

U drugom poluvremenu, prije svega, jakom odbranom dozvolili su protivniku da postigne samo dva gola i rješavaju utakmicu u svoju korist 10:8.

U četvrtfinalu žrijeb nije bio nimalo naklonjen jer je protivnik najteži, izraelski „Makabi“ koji je osvajač turnira.

Trebinjci dobro otvaraju susret i odlaze na odmor sa golom prednosti, rezultatom 9:8.

Izraelci u drugom poluvremenu pojačavaju ritam i sredinom poluvremena stiču prednost od pet golova koju nisu ispuštali do kraja ostvarivši pobjedu 21:16.

Utakmica za razigravanje od 5-8 mjesta RK „Trebisnjica“ ostvaruje pobjedu 16:14 protiv RK „Novi Beograd“ čija rukometna škola važi za jednu od najjačih ne samo u Beogradu, nego i cijeloj Srbiji.

Posljednjeg dana turnira utakmica za peto mjesto protiv beogradskog „Sinđelića“, kao i na otvaranju turnira neizvjesna do samog kraja, gdje su srećni i spretni rukometaši „Sinđelića“ ostvarili minimalnu pobjedu golom u posljednjoj sekundi rezultatom 12:11.

U RK „Trebišnjica“ ističu da su jako zadovoljni osvajanjem šestog mjesta na jednom prestižnom turniru, a prije svega što su omogućili djeci da se druže sa svojim vršnjacima, gdje može da se vidi gdje su u odnosu na klubove u regionu što se tiče igračkog i stručnog kadra.

RK „Trebišnjica“: Stojanović (74 odbrane), Tasovac 6, Grubačić 11, Ratković 18, Lovrić 1, Grk 24, Mavrić 1, Kandić 9, Striković 1, Parežanin 10.