U Bileći je juče u organizaciji regionalnog karate saveza Hercegovine, Sarajeva i Romanije održano regionalno prvenstvo u karateu za poletarce pionire i nade na kome je učestvovalo 12 klubova sa više od 200 sportista od kojih su najuspješniji stekli pravo nastupa na Republičkom Prvenstvu.

regionalno prvenstvo u karateu

Članovi Kluba borilačkih sportova Trebinje su na ovome takmičenju nastupili sa tridesetak sportista i osvojili 23 medalje od toga 4 zlatne, 5 srebrenih i 14 bronzanih.

Zlatne medalje su osvojili Vasilije Kosjerina za starije pionire u katama drugi nivo, Marko Krunić za starije pionire u borbama + 45 kg, Marko Trklja za mlađe pionire - 41 kg i Anđela Anđelić za mlađe pionirke + 39 kg.

Srebrene medalje su osvojili Ana Milidrag  + 50 kg, Igor Miljković mlađi pioniri - 34 kg. Ekipe u borbama mlađi pioniri u sastavu Igor Miljković , Rastko Spaić i Luka Bokić, stariji pioniri borbe ekipno u sastavu Marko Miljković, Marko Krunić, Dejan Tasovac, ekipa u borbama nade muške Igor Kuljić, Milovan Milić, Tripo Vuković i Bojan Ćuk.

Bronzane medalje su osvojili  u katama za mlađe pionire Luka Bokić, u borbama Tamara Jeremić stariji pionir - 36 kg, Tamara Miletić  nada - 45 kg, Anja Ćurić starija pionirka - 45 kg, Vanja Ćurić starija pionirka + 50 kg, Lana Jeremić starija nada - 45 kg, Marko Šuković mlađi pionir - 34 kg, Rastko Spaić poletarac - 32 kg, Marko Miljković  stariji pionir + 45 kg, Milovan Milić nada - 50 kg, Tripo Vuković nada - 45 kg, Dejan Tasovac  stariji pionir - 40 kg, Igor Kuljić nada - 50 kg i ekipa nade djevojčice u sastavu Ana Milidrag , Lana Jeremić i Tamara Miletić.

“Ove godine došlo je do smjene generacija jer su nade od prošle godine prešle u kadete ,a njih su poprilično uspješno zamijenile mlađe kategorije pa je i rezultat za nijansu slabiji od prošle godine”, kaže trener Kluba borilačkih sportova “Trebinje” Radomir Milić.