Član Karate kluba "Leotar plus" Andrea Riđešić osvojila je bronzanu medalju u kategoriji juniorki na Državnom prvenstvu za kadete, juniore i mlađe seniore, koje je održano u Mostaru.

andrea ridjesic Andrea Riđešić - prva s desna

Ona je u veoma jakoj konkurenciji, osvojila bronzu u kategoriji do 59 kilograma i upisala prve bodove za ulazak u reprezentaciju BiH za Balkansko prvenstvo, koje će se početkom decembra ove godine održati u Herceg-Novom.

Drugi predstavnici ovog kluba na ovom takmičenju - Srđan Bogdanović, mlađi senior i Vlatko Mujičić, junior, koji su na prethodnom Republičkom prvenstvu osvojili bronzane medalje, na ovom Prvenstvu to nisu uspjeli.

Srđan je ostvario plasman od petog do osmog mjesta, dok je Vlatko, zbog povrede, u tome bio spriječen.

Na prvenstvu je učestvovalo više od 500 sportista iz 94 kluba iz Karate saveza BiH.