
Konzervativni komentator Taker Karlson poručio je da prekida sve veze sa Republikanskom strankom, tvrdeći da GOP više ne predstavlja njegova politička uvjerenja.
Karlson je u podkastu „Can’t Be Censored“ rekao da napušta stranku i da vjeruje da će njegovim putem krenuti i veliki broj drugih birača.
„Odlazim. A ako sam ja otišao, mislim da odlazi i mnoštvo drugih ljudi“, poručio je Karlson.
On je optužio rukovodstvo Republikanske stranke da je, kako tvrdi, izdalo svoju bazu birača jer je interese Izraela stavilo ispred interesa Sjedinjenih Američkih Država.
„Ne bih podržao Republikansku stranku. Ne postoji nikakva šansa da bih više podržao Republikansku stranku“, rekao je Karlson.
Dodao je da ne može da podrži političku opciju za koju smatra da nije lojalna američkim građanima.
„Kako bih ja, ili bilo koji drugi američki birač, mogao podržati političku stranku koja nije lojalna Sjedinjenim Državama? Stranku koja interese strane države stavlja iznad interesa vlastitih građana? Za takve ljude jednostavno nije moguće glasati, i ja to neću učiniti“, poručio je on.
Ovaj javni raskol dodatno ukazuje na podjele unutar široke MAGA koalicije koju je okupio Donald Tramp. Karlson je posebno kritikovao Trampovu politiku prema Iranu, ali i način na koji njegova administracija vodi ekonomiju.
Iako je istakao da je 35 godina bio snažan zagovornik Republikanske stranke, Karlson je naglasio da to više ne može biti. Istovremeno je poručio da ne planira da podrži ni Demokrate, te da za sada ne zna kome će dati glas na narednim izborima.
Šta Vi mislite o ovome?