taker karlson.jpg

Конзервативни коментатор Такер Карлсон поручио је да прекида све везе са Републиканском странком, тврдећи да GOP више не представља његова политичка увјерења.

Карлсон је у подкасту „Can’t Be Censored“ рекао да напушта странку и да вјерује да ће његовим путем кренути и велики број других бирача.

„Одлазим. А ако сам ја отишао, мислим да одлази и мноштво других људи“, поручио је Карлсон.

Он је оптужио руководство Републиканске странке да је, како тврди, издало своју базу бирача јер је интересе Израела ставило испред интереса Сједињених Америчких Држава.

„Не бих подржао Републиканску странку. Не постоји никаква шанса да бих више подржао Републиканску странку“, рекао је Карлсон.

Додао је да не може да подржи политичку опцију за коју сматра да није лојална америчким грађанима.

„Како бих ја, или било који други амерички бирач, могао подржати политичку странку која није лојална Сједињеним Државама? Странку која интересе стране државе ставља изнад интереса властитих грађана? За такве људе једноставно није могуће гласати, и ја то нећу учинити“, поручио је он.

Овај јавни раскол додатно указује на подјеле унутар широке MAGA коалиције коју је окупио Доналд Трамп. Карлсон је посебно критиковао Трампову политику према Ирану, али и начин на који његова администрација води економију.

Иако је истакао да је 35 година био снажан заговорник Републиканске странке, Карлсон је нагласио да то више не може бити. Истовремено је поручио да не планира да подржи ни Демократе, те да за сада не зна коме ће дати глас на наредним изборима.