Zfk leotar.jpg

ŽFK „Leotar“ je drugi put (uzastopno) osvojio Kup Republike Srpske jer je u Istočnom Sarajevu sa 7:0 (2:0) pobijedio ŽFK „Spartak“ iz Banjaluke. Trebinjke su tako na najljepši način završile ovu sezonu. 

Ekipa Jelene Milović povela je golom Krivokapićeve u 24. minuru, a devet minuta kasnije Leona Ačkar je sa jedanaest metara udvostručila vođstvo.

Rezultatom 2:0 otišlo se na poluvrijeme.

Trebinjke su na početku drugog poluvremena u 47. minutu povele sa 3:0 drugim golom Ačkareve. Ana Jurić je u 61. minutu povisila na 4:0, a peti gol četiri minuta kasnije djelo je Ivanovićeve.

Đokićeva je u 75. minutu dovela Leotar u vođstvo 6:0, a u 79. minutu Blagojevićeva je postavila konačan rezultat 7:0.

Nakon posljednjeg zvižduka sudije Došla slavlje u redovima Leotara jer je odbranjen Kup Republike Srpske.

Za ovaj uspjeh zaslužne su sve igračice kao i stručni štab sa Jelenom Milović, Veselinom Klimovićem..

Sportsko rekreacioni centar „Slavija“ 100 gledalaca. Glavni sudija: Slađan Došlo (Istočno Sarajevo).

SPARTAK: Toroman, Daničić, Bajić, Ilić, Beronja, Bojanić, Inđić, Vulić, Radojčić, Pijetlović, Kuzmanović (od 64. minuta Vujinović).

ŽFK „LEOTAR“: Karačić, Maslać, Jurić (od 78. minuta Aleksić), Krivokapić, Popadić (od 61. minuta Šutalo), Stević, Ivanović (od 71. minuta Ivković), Cvjetojević, Ačkar (od 61.minuta Blagojević), Đokić, Ljojić (od 61. minuta Panić).