Rk leotar tim.jpg

U 1. kolu Premijer lige BiH, RK "Derventa" je kao domaćin pobijedio RK "Leotar" 31:24 (17:10).

Domaćin je od početka utakmice počeo bolje i u 14. minutu imao je plus četiri (8:4), a u 24. minutu 13:6. Prednost od sedam golova razlike održavao je sve do 30. minuta jer se na poluvrijeme otišlo sa rezulatom 17:10.

Tokom drugog poluvremena nije se promijenila situacija jer su Trebinjci stalno bili u zaostatku tako da je konačan rezultat meča 31:24.

Na početku prvenstva vidjelo se da će ovo biti veoma teška sezona za trebinjske rukometaše. Trebaće vremena da se novi igrači zajedno sa mlađim trebinjskim snagama uigraju.

U redovima domaćina najefikasniji je bio Rožić sa 10 golova, a golman Bižić imao je 11 odbrana, a kod Leotara istakli su se Kalamanda sa 6 golova i golman Zajdel Oskar sa 12 odbrana.

U narednom kolu u subotu u Trebinje dolazi ekipa RK "Konjuh" iz živinica.

JU SKC Derventa, 400 gledalaca. Sudijski par: Nedim Lipa (Sarajevo) i Adnan Muhtarević (Živinice). Delegat: Alija Hasić (Tuzla). Isključenja: Derventa 8x2, a Leotar 9x2.

RK "Derventa": Živanić 3, Šopko, Milinković 3, Maksimović 1, Zemunović, Pejić 6, Sibinčić 5, Nikola Pejaković, Pekić, Rožić 10, Ristić 1, Tufekčić 1, Škrga, Stupić 1, Bićiž, Nemanja Pejaković. Trener: Davor Todorić.

RK "Leotar": Vuletić, Ninković 3, Milojević 2, Kalamanda 6, Jovanovski 1, Babić 3, Anđušić 1, V. Kovač, D. Kovač 2, Uljarević 1, Vokši 5, Čičković, Parežanin, Zajdel Oskar. Trener: Dragiša Koraćević.