
У 1. колу Премијер лиге БиХ, РК "Дервента" је као домаћин побиједио РК "Леотар" 31:24 (17:10).
Домаћин је од почетка утакмице почео боље и у 14. минуту имао је плус четири (8:4), а у 24. минуту 13:6. Предност од седам голова разлике одржавао је све до 30. минута јер се на полувријеме отишло са резулатом 17:10.
Током другог полувремена није се промијенила ситуација јер су Требињци стално били у заостатку тако да је коначан резултат меча 31:24.
На почетку првенства видјело се да ће ово бити веома тешка сезона за требињске рукометаше. Требаће времена да се нови играчи заједно са млађим требињским снагама уиграју.
У редовима домаћина најефикаснији је био Рожић са 10 голова, а голман Бижић имао је 11 одбрана, а код Леотара истакли су се Каламанда са 6 голова и голман Зајдел Оскар са 12 одбрана.
У наредном колу у суботу у Требиње долази екипа РК "Коњух" из живиница.
ЈУ СКЦ Дервента, 400 гледалаца. Судијски пар: Недим Липа (Сарајево) и Аднан Мухтаревић (Живинице). Делегат: Алија Хасић (Тузла). Искључења: Дервента 8x2, а Леотар 9x2.
РК "Дервента": Живанић 3, Шопко, Милинковић 3, Максимовић 1, Земуновић, Пејић 6, Сибинчић 5, Никола Пејаковић, Пекић, Рожић 10, Ристић 1, Туфекчић 1, Шкрга, Ступић 1, Бићиж, Немања Пејаковић. Тренер: Давор Тодорић.
РК "Леотар": Вулетић, Нинковић 3, Милојевић 2, Каламанда 6, Јовановски 1, Бабић 3, Анђушић 1, В. Ковач, Д. Ковач 2, Уљаревић 1, Вокши 5, Чичковић, Парежанин, Зајдел Оскар. Тренер: Драгиша Кораћевић.
Шта Ви мислите о овоме?