Rk leotar trebinje.jpg

У 20. колу Премијер лиге БиХ РК „Леотар“ је као домаћин изгубио од РК „Борац“ из Бањалуке
24:32 (11:13).

Требињци су и након овог кола остали на десет бодова и даље имају теоретске шансе да остану у друштву најбољих рукометних клубова БиХ.

Гости су повели са 2:4, а голом Милојевића средином првог полувремена дошло је до изједначења 7:7. На крилима добрих одбрана Оскара домаћин долази до вођства 9:8. Ипак, гости на полувријеме одлазе са плус два 11:13.

На почетку другог полувремена гости долазе до плус шест и у 37. минуту је 12:18. Ту предност Бањалучани су држали до краја утакмице тако да је крајњи резултат 24:32.

Најефикаснији у редовима Леотара био је Милојевић са шест голова, а код гостију Тривуновић такође са шест голова.

У наредном колу у Требиње долази екипа РК „Грачаница“.

Спортска дворана „Милош Мрдић“, 200 гледалаца. Судијски пар: Бранимир Билић и Филип Дуганџић (оба Љубушки). Делегат: Зденко Алпеза (Мостар). Искључења: Леотар 6x2, а Борац 6x2.

РК „Леотар“: Вулетић, Нинковић 4, Милојевић 6, Јокић 1, Чотра, Вераја, Ђурашковић 3, Радовић, Д. Ковач 2, Уљаревић, Вокши 3, Васић, Парежанин, Грк 5, Оскар. Тренер: Велибор Жарковић.

РК „Борац“: Граховац, Ивановић 1, Милетић, Тривуновић 6, Бубић 4, Пејановић , Њежић 5, Лолић, Станковић 1, Шева 3, Петровић, Богданић 1, Драганић 4, Херић 4, Врањеш 3, Момић. Тренер: Мирко Микић.