U 20. kolu Premijer lige BiH u Gračanici je domaćin RK "Gračanica" pobijedila RK "Leotar" 31:19 (12:9). Sa trećeg proljećnog gostovanja Trebinjci se vraćaju pognute glave i sada se sa RK "Sloboda" i RK "Vogošća" nalaze na diobi od drugog do četvrtog mjesta sa 27 bodova.

Obje ekipe su na početku utakmice igrale gol za gol do rezultata 3:3 i tada domaćin mini serijom 3:0 dolazi u vođstvo 6:3. U 24. minutu domaćin ima prednost 11:7. U posljednjem minutu kod rezultata 12:8 nakon tajm-auta trener Doborac uvodi sedmog igrača, ali akcija ne uspijeva, a golman Knežević postiže pogodak na prazan gol za rezultat poluvremena 12:9.

Tokom drugog poluvremena već u 42. minutu domaćin ima plus osam 20:14, a u 48. minutu 24:15. Plus dvanaest bilo je u 54. minutu 29:17, kao i konačan rezuzltat 31:19.

U narednom kolu Trebinjci gostuju u Bugojnu gdje ih dočekuje RK "Iskra".

Dvorana "Luke". Sudijski par: Nedim Arnautović i Aleksandar Jović (oba iz Tuzle). Delegat: Aleksandar Vrhova. Isključenja: Gračanica 7x2, a Leotar 3x2.

RK "Gračanica": Džanbegović Šahdanović, Tufekčić 7, Karanović 4, Mehmedović 5, Džinović 1, Bižić, Mehmečehajić 7, Trkulja, Mehmedović, Dautović 4, Mehić 1. Musić 1, Lasica, Dragičević 1, Mešinović. Trener: Damir Doborac.

RK "Leotar": Savović, Veraja 1, Arizanović 4, Ninković 2, Parežanin 1, Milojević, Stanković 3, Ratković 1, Todorov, Babić, Smajilbegović, Dimitrijević 3, Knežević 1. Trener: Darko Tavrić.