U prvoj pripremnoj utakmici pred nastavak proljećnog dijela Premijer lige BiH, RK "Leotar" je u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" pobijedio ŠRK "Zrinjski" iz Mostara 30:27 (17:13). Trenutno drugoplasirani u Premijer ligi BiH bio je bolji za tri gola od drugoplasiranog u Prvoj ligi FBiH grupa jug.

Trebinjci su poveli sa 2:0 da bi u osmom minutu bilo 4:3. U narednih pet minuta domaćin je napravio seriju od 6:0 i na semaforu je pisalo 10:3. U 22. minutu bilo je 14:7, ali do odlaska na odmor Leotar daje tri gola, a gosti šest pa se na poluvrijeme otišlo sa rezultatom 17:13.

Gosti su odlično započeli drugo poluvrijeme i u 41. minutu dolaze u vođstvo od 20:21. Domaćin opet dodaje gas i u 44. minutu dolazi do dva gola viška 23:21. Ali se gosti ne predaju i sve do 53. minuta i rezultata 26:26 vodi se rovovska bitka. Do kraja utakmice premijeligaš daje četiri, a gosti jedan za konačan rezultat od 30:27. U ekipi Zrinjskog igrala su i braća Vasilije i Dimitrije Kovač izdanak Leotarove škole rukometa i imali su zapaženu ulogu.

Najefikasniji kod domaćina bio je Parežanin sa 11 i Smajilbegović sa 5 golova, a kod gostiju I. Brkić sa 6 i Mišetić sa 5 golova.

RK "Leotar": Savović, Veraja, Arizanović 6, Ninković, Parežanin 11, Stanković 2, Ratković 2, Racković 2, Todorov 1, Petrović, Babić, Uljarević, Smajilbegović 5, Dimitrijević 1, Knežević, Mićević. Trener: Dragiša Koraćević.

ŠRK "Zrinjski": Sesar, Gustav, Perić, Mišetić 5, Matić, D. Kovač 3, Mijatović, Cvitanović 4, Mihaljević 2, V. Kovač 4, Raguž, Džidić, I. Brkić 6, Lasić 1, Ivanišević 2, J. Brkić, Ćorić. Trener: Bernardo Mandić.