У првој припремној утакмици пред наставак прољећног дијела Премијер лиге БиХ, РК "Леотар" је у Спортској дворани "Милош Мрдић" побиједио ШРК "Зрињски" из Мостара 30:27 (17:13). Тренутно другопласирани у Премијер лиги БиХ био је бољи за три гола од другопласираног у Првој лиги ФБиХ група југ.

Требињци су повели са 2:0 да би у осмом минуту било 4:3. У наредних пет минута домаћин је направио серију од 6:0 и на семафору је писало 10:3. У 22. минуту било је 14:7, али до одласка на одмор Леотар даје три гола, а гости шест па се на полувријеме отишло са резултатом 17:13.

Гости су одлично започели друго полувријеме и у 41. минуту долазе у вођство од 20:21. Домаћин опет додаје гас и у 44. минуту долази до два гола вишка 23:21. Али се гости не предају и све до 53. минута и резултата 26:26 води се рововска битка. До краја утакмице премијелигаш даје четири, а гости један за коначан резултат од 30:27. У екипи Зрињског играла су и браћа Василије и Димитрије Ковач изданак Леотарове школе рукомета и имали су запажену улогу.

Најефикаснији код домаћина био је Парежанин са 11 и Смајилбеговић са 5 голова, а код гостију И. Бркић са 6 и Мишетић са 5 голова.

РК "Леотар": Савовић, Вераја, Аризановић 6, Нинковић, Парежанин 11, Станковић 2, Ратковић 2, Рацковић 2, Тодоров 1, Петровић, Бабић, Уљаревић, Смајилбеговић 5, Димитријевић 1, Кнежевић, Мићевић. Тренер: Драгиша Кораћевић.

ШРК "Зрињски": Сесар, Густав, Перић, Мишетић 5, Матић, Д. Ковач 3, Мијатовић, Цвитановић 4, Михаљевић 2, В. Ковач 4, Рагуж, Џидић, И. Бркић 6, Ласић 1, Иванишевић 2, Ј. Бркић, Ћорић. Тренер: Бернардо Мандић.