U 13. kolu Premijer lige BiH RK "Leotar" je u Gradačcu pobijedio RK "Gradačac" 25:30 (13:17) i kući se vraća sa punim plijenom. Ovo je deseta pobjeda Trebinjaca koji se nalaze na drugom mjestu sa 21 bodom i pet bodova više od grupe timova koji imaju po 16 bodova.

Domaćin je bolje otvorio večerašnju utakmicu jer je u sedmom minutu bilo 4:1, a u 15. minutu 9:7. U 20. minutu dolazi do izjednačenja 12:12, a nakon toga golom Babića Leotar prelazi u vođstvo 12:13. Do odlaska na odmor domaćin je dao jedan, a gosti četiri gola i na semaforu je pisalo 13:17.

Tokom drugog poluvremena igrači Darka Tavrića nisu dozvolili da dođe do preokreta jer je u 40. minutu bilo tri gola viška 17:20, u 50. minutu bilo je plus četiri, a krajnji rezultat je bio 25:30.

U narednom kolu u Trebinje dolazi RK "Sloga" iz Doboja.

Najefikasniji kod domaćina bili su Dželilović sa 6 i Radojčić i Karanović sa 5 golova, a kod pobjednika Babić sa 7 i Smajilbegović sa 5 golova.

Gradska dvorana u Gradačcu. Sudijski par: Amar Konjičanin i Dino Konjičanin. Delegat: Mario Primorac. Isključenja: Gradačac 2x2, a Leotar 3:2.

RK "Gradačac": B. Demirović, Torlaković 3, Đulić, Radojčić 5, Dželilović 6, Karanović 5, Kusić 1, Omić, A. Demirović 3, Đorđević 2, Bristrić, Sarajlić, Jamaković, Begović, Spahić. Trener: Slaviša Ignjić.

RK "Leotar": Savović, Veraja, Arizanović, Ninković 4, Milojević 3, Parežanin 4, Stanković 2, Ratković 2, Racković, Todorov, Babić 7, Uljarević, Smajilbegović 5, Dimitrijević 3, Knežević. Trener: Darko Tavrić.