U 13. kolu Premijer lige BiH rukometaši Leotara su u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" pobijedili  RK "Goražde" rezultatom 36:30 (17:14). Ovo je treća uzastopna pobjeda Trebinjaca, a deveta u prvenstvu u kome drže drugo mjesto na tabeli sa 19 bodova.

Poveli su gosti sa 1:3, pa sa 2:5 u sedmom minutu i oni su održavali prednost sve do 25. minuta kada Babić izjednačuje na 13:13. Do odlaska na odmor Leotar je dao četiri gola, a gosti tri i rezultatom 17:14 otišlo se na poluvrijeme.

Tokom drugog poluvremena domaćin je povećao prednost i u 38. minutu na semaforu je pisalo 23:17. Gosti su uspjeli samo da smanje na tri gola razlike u 50. minutu (29:26). Domaćin je opet povećao vođstvo na plus šest, a tom razlikom se i završila utakmica - 36:30.

Nakon utakmice trener Darko Tavrić je istakao da je njegova ekipa dosta loše otvorila utakmicu.

"Cijelo prvo poluvrijeme smo igrali u grču. U drugom poluvremenu smo izašli bolje. Ja sam znao da će sa ekipom Goražda biti teško, ali izgleda da moji igrači nisu vjerovali u to. Ovo su dva nova bod i još tri kola do kraja. Idemo dalje", rekao je Tavrić.

U narednom kolu Leotar gostuje u Gradačcu gdje će odigrati utakmicu protiv istoimenog rukometnog kluba.

Sportska dvorana "Miloš Mrdić", 300 gledalaca. Sudijski par: Jovan Babić i Borislav Bogdanić (oba Banja Luka). Delegat: Siniša Simić (Doboj). Isključenja: Leotar 2x2, a Goražde 1x2. Sedmerci: Leotar 2(2), a Goražde 6(4).

RK "Leotar": Savović, Veraja, Arizanović, Ninković 8, Milojević 4, Parežanin 6, Stanković 6, Ratković, Racković, Todorov, Babić 4, Uljarević, Smajilbegović 3, Dimitrijević 5, Knežević. Trener: Darko Tavrić.

RK "Goražde": Pleh, Hubanić, Ćamo 1, Pušilo 2, Krakonja 6, Hodžić, Djana 3, Jamak 2, Božić, Hamzić, Pilav 5, Osmanković 4, Beširević, Žiga 2, Ćurovac, Dedović 5. Trener: Kasim Kamenica