У 13. колу Премијер лиге БиХ рукометаши Леотара су у Спортској дворани "Милош Мрдић" побиједили  РК "Горажде" резултатом 36:30 (17:14). Ово је трећа узастопна побједа Требињаца, а девета у првенству у коме држе друго мјесто на табели са 19 бодова.

Повели су гости са 1:3, па са 2:5 у седмом минуту и они су одржавали предност све до 25. минута када Бабић изједначује на 13:13. До одласка на одмор Леотар је дао четири гола, а гости три и резултатом 17:14 отишло се на полувријеме.

Током другог полувремена домаћин је повећао предност и у 38. минуту на семафору је писало 23:17. Гости су успјели само да смање на три гола разлике у 50. минуту (29:26). Домаћин је опет повећао вођство на плус шест, а том разликом се и завршила утакмица - 36:30.

Након утакмице тренер Дарко Таврић је истакао да је његова екипа доста лоше отворила утакмицу.

"Цијело прво полувријеме смо играли у грчу. У другом полувремену смо изашли боље. Ја сам знао да ће са екипом Горажда бити тешко, али изгледа да моји играчи нису вјеровали у то. Ово су два нова бод и још три кола до краја. Идемо даље", рекао је Таврић.

У наредном колу Леотар гостује у Градачцу гдје ће одиграти утакмицу против истоименог рукометног клуба.

Спортска дворана "Милош Мрдић", 300 гледалаца. Судијски пар: Јован Бабић и Борислав Богданић (оба Бања Лука). Делегат: Синиша Симић (Добој). Искључења: Леотар 2x2, а Горажде 1x2. Седмерци: Леотар 2(2), а Горажде 6(4).

РК "Леотар": Савовић, Вераја, Аризановић, Нинковић 8, Милојевић 4, Парежанин 6, Станковић 6, Ратковић, Рацковић, Тодоров, Бабић 4, Уљаревић, Смајилбеговић 3, Димитријевић 5, Кнежевић. Тренер: Дарко Таврић.

РК "Горажде": Плех, Хубанић, Ћамо 1, Пушило 2, Кракоња 6, Хоџић, Дјана 3, Јамак 2, Божић, Хамзић, Пилав 5, Османковић 4, Беширевић, Жига 2, Ћуровац, Дедовић 5. Тренер: Касим Каменица