U 5. kolu Premijer lige BiH RK "Leotar" je na domaćem parketu pobijedio RK "Gračanica" iz istoimenog mjesta 28:25 (11:14). Ovo je četvrta pobjeda Trebinjaca koji uz jedan neriješeni rezultat sa 9 bodova dijele prvo mjesto sa RK "Izviđač" iz Ljubuškog.

Gosti su poveli sa 0:1, da bi nakon izjednačenja 1:1 ekipa iz Gračanice ponovo došla u vođstvo i u 14. minutu bilo je 4:8. Domaćin dolazi u 24. minutu do izjednačenja 9:9 i 10:10, da bi u 26. minutu poveo 11:10. Do odlaska na odmor gosti prave seriju 0:4 i na pauzu se odlazi sa rezultatom 11:14.

Gračanica tokom drugog poluvremena održava razliku od tri gola sve do 51. minuta kada pri rezultatu 21:23 ekipa Darka Tavrića pravi seriju 4:0 i u 56. minutu vodi sa 25:23. Do kraja utakmice nije bilo bojazni za domaćina koji su pametno i racionalno igrali i uz navijanje sa tribina došli do zaslužene pobjede od 28:25.

Sve igrače Leotara treba pohvaliti, a najefikasniji su bili Stanković sa 8 i Smajilbegović sa 7 golova koji su uz golmana Kneževića koji je imao 15 odbrana bili nosioci večerašnje pobjede, a kod gostiju najefikasniji je bio Musić sa 7 golova.

Nakon utakmice trener Darko Tavrić je pohvalio sve igrače.

"U ekipi imam 16 radnika koji su pokazali da su pored svih problema smogli snage i izginuli na terenu i pobijedili. Čestitam mojim igračima kao i ekipi Gračanice. Idemo dalje, ovo je pobjeda protiv odličnog protivnika. Iako je bilo grešaka koje moramo popraviti kada imate ovakvo srce nemam zamjerki", rekao je Tavrić.

U narednom kolu u Trebinje dolazi ekipa RK "Iskra" iz Bugojna. Sportska dvorana "Miloš Mrdić", 400 gledalaca. Sudijski par: Dženan Grbić (Brčko) i Mirza Taletović (Gradačac). Delegat: Mladen Raić (Mostar). Isključenja: Leotar 4x2, a Gračanica 2x2. Sedmerci: Leotar 2(1), a Gračanica 5(3).

RK "Leotar": Savović, Veraja, Arizanović 1, Milojević 5, Parežanin 2, Stanković 8, Ratković 1, Racković, Todorov, Babić 1, Mićević, Uljarević 1, Smajilbegović 7, Dimitrijević 2, Knežević. Trener: Darko Tavrić.

RK "Gračanica": Džanbegović, Šahdanović, Jeremić 3, Tufekčić 4, Mehmedović 3, Džinović 3, Bižić, Mehmedčehajić 4, Trkulja 1, Mehić 1, Musić 7, Lasica, Dragičević, Ahmetašević, Mešimović. Trener: Damir Doborac.