У 5. колу Премијер лиге БиХ РК "Леотар" је на домаћем паркету побиједио РК "Грачаница" из истоименог мјеста 28:25 (11:14). Ово је четврта побједа Требињаца који уз један неријешени резултат са 9 бодова дијеле прво мјесто са РК "Извиђач" из Љубушког.

Гости су повели са 0:1, да би након изједначења 1:1 екипа из Грачанице поново дошла у вођство и у 14. минуту било је 4:8. Домаћин долази у 24. минуту до изједначења 9:9 и 10:10, да би у 26. минуту повео 11:10. До одласка на одмор гости праве серију 0:4 и на паузу се одлази са резултатом 11:14.

Грачаница током другог полувремена одржава разлику од три гола све до 51. минута када при резултату 21:23 екипа Дарка Таврића прави серију 4:0 и у 56. минуту води са 25:23. До краја утакмице није било бојазни за домаћина који су паметно и рационално играли и уз навијање са трибина дошли до заслужене побједе од 28:25.

Све играче Леотара треба похвалити, а најефикаснији су били Станковић са 8 и Смајилбеговић са 7 голова који су уз голмана Кнежевића који је имао 15 одбрана били носиоци вечерашње побједе, а код гостију најефикаснији је био Мусић са 7 голова.

Након утакмице тренер Дарко Таврић је похвалио све играче.

"У екипи имам 16 радника који су показали да су поред свих проблема смогли снаге и изгинули на терену и побиједили. Честитам мојим играчима као и екипи Грачанице. Идемо даље, ово је побједа против одличног противника. Иако је било грешака које морамо поправити када имате овакво срце немам замјерки", рекао је Таврић.

У наредном колу у Требиње долази екипа РК "Искра" из Бугојна. Спортска дворана "Милош Мрдић", 400 гледалаца. Судијски пар: Џенан Грбић (Брчко) и Мирза Талетовић (Градачац). Делегат: Младен Раић (Мостар). Искључења: Леотар 4x2, а Грачаница 2x2. Седмерци: Леотар 2(1), а Грачаница 5(3).

РК "Леотар": Савовић, Вераја, Аризановић 1, Милојевић 5, Парежанин 2, Станковић 8, Ратковић 1, Рацковић, Тодоров, Бабић 1, Мићевић, Уљаревић 1, Смајилбеговић 7, Димитријевић 2, Кнежевић. Тренер: Дарко Таврић.

РК "Грачаница": Џанбеговић, Шахдановић, Јеремић 3, Туфекчић 4, Мехмедовић 3, Џиновић 3, Бижић, Мехмедчехајић 4, Тркуља 1, Мехић 1, Мусић 7, Ласица, Драгичевић, Ахметашевић, Мешимовић. Тренер: Дамир Доборац.