U Nikšiću je održan "Svetosavski turnir" u ubrzanom šahu gdje je u kategoriji do 12 godina član ŠK "Trebinje" Jovan Perišić osvojio prvo mjesto i pehar sa osvojenih 7 bodova, a drugo mjesto osvojio je Đorđe Janković sa šest.

Sara Bulajić je zauzela 29. mjesto sa 3 boda u konkurenciji 49 takmičara.

U kategoriji preko 12 godina bilo je 66 takmičara, među kojima i velemajstori, FIDE majstori i internacionalni majstori, ali i u tako jakoj konkurenciji mladi šahisti ŠK "Trebinje" iz Trebinja su postigli zapažene rezultate i osvojili značajan broj bodova.

Tako je Dimitrije Vujović osvojio 4,5, Jovan Ćorović 4, Tadej Perišić 4, Slađan Kujačić 3,5 i Dragan Bulajić 3 boda.

U okviru “Svetosvskog turnira” održan je turnir za djecu po kategorijama od 6 do 8, od 8 do 10 i od 10 do 12 godina.

OŠK „Mladost” je organizator međunarodnog turnira, a pokrovitelj Opština Nikšić i Sekretarijat za kulturu, sport, mlade i socijalno staranje.