U 10. kolu Premijer lige RK „Leotar“ je u Sportskoj dvorani „Miloš Mrdić“ slavio nad RK „Bosna“ iz Visokog 37:27 (16:11). Ovo je još jedna u nizu pobjeda trebinjskih rukometaša koji su se ‘zacementirali’ na drugom mjestu na tabeli.

Domaćin je odlično počeo i od početka je bio u vođstvu tako da je u 11. minutu imao plus četiri 9:5. Gosti su im uzvratili tako da su u 18. minutu imali gol prednosti 10:11.

Leotar opet prelazi u ofanzivu i do kraja poluvremena pravi seriju 6:0 i na odmor se otišlo sa rezultatom 16:11.

Tokom drugog poluvremena domaćin je nastavio sa dobrom igrom tako da je prednost iz prvih 30 minuta rasla i u 49. minutu bilo je i plus 10 30:20, pa 31:21. Najveća prednost od 11 golova razlike bila je u nekoliko navrata od 53. do 56. minuta - 33:22, 34:23, ali je na kraju konačan rezultat bio 37:27.

Nakon utakmice trener Darko Tavrić bio je zadovoljan igrom svojih momaka.

“Bosna je ozbiljan protivnik i u dosadašnjim utakmicama koje je gubila - to je bilo sa tijesnom razlikom. Moji momci su shvatili ozbiljno večerašnjeg protivnika i zato rezultat nije izostao. Idemo dalje”, jasan je Tavrić.

U narednom kolu Leotar ide u Maglaj gdje ga očekuje istoimena ekipa.

Sportska dvorana „Miloš Mrdić“. Sudijski par: Branimir Bilić i Filip Dugandžić. Delegat: Slaven Tomić. Sedmerci: Leotar 3(3), a Bosna 1(1) . Isključenja: Leotar 3X2 , a Bosna 6x2.

RK „Leotar“: Savović, Veraja 1, Arizanović 5, Ninković, Milojević 6, Ivanović 3, Parežanin 2, Ratković 7, Omerović, Tomić 4, Stojanović, Todorov 1, Babić, V. Kovač 1, Mičević,, Smajilbegović 7. Trener: Darko Tavrić.

RK „Bosna“: Osmanhodžić 5, Kukić 6, M. Burić 2, E. Sirćo, Hasagić 4, Alihodžić, B. Burić, Kapić, Karavdić, Nazifović 1, Ahmetaš, S. Sirćo 2, Ahić 3, Harun Babić, H. Sirćo 2, Jamaković 2. Trener: Milan Hovorka.