У 10. колу Премијер лиге РК „Леотар“ је у Спортској дворани „Милош Мрдић“ славио над РК „Босна“ из Високог 37:27 (16:11). Ово је још једна у низу побједа требињских рукометаша који су се ‘зацементирали’ на другом мјесту на табели.

Домаћин је одлично почео и од почетка је био у вођству тако да је у 11. минуту имао плус четири 9:5. Гости су им узвратили тако да су у 18. минуту имали гол предности 10:11.

Леотар опет прелази у офанзиву и до краја полувремена прави серију 6:0 и на одмор се отишло са резултатом 16:11.

Током другог полувремена домаћин је наставио са добром игром тако да је предност из првих 30 минута расла и у 49. минуту било је и плус 10 30:20, па 31:21. Највећа предност од 11 голова разлике била је у неколико наврата од 53. до 56. минута - 33:22, 34:23, али је на крају коначан резултат био 37:27.

Након утакмице тренер Дарко Таврић био је задовољан игром својих момака.

“Босна је озбиљан противник и у досадашњим утакмицама које је губила - то је било са тијесном разликом. Моји момци су схватили озбиљно вечерашњег противника и зато резултат није изостао. Идемо даље”, јасан је Таврић.

У наредном колу Леотар иде у Маглај гдје га очекује истоимена екипа.

Спортска дворана „Милош Мрдић“. Судијски пар: Бранимир Билић и Филип Дуганџић. Делегат: Славен Томић. Седмерци: Леотар 3(3), а Босна 1(1) . Искључења: Леотар 3X2 , а Босна 6x2.

РК „Леотар“: Савовић, Вераја 1, Аризановић 5, Нинковић, Милојевић 6, Ивановић 3, Парежанин 2, Ратковић 7, Омеровић, Томић 4, Стојановић, Тодоров 1, Бабић, В. Ковач 1, Мичевић,, Смајилбеговић 7. Тренер: Дарко Таврић.

РК „Босна“: Османхоџић 5, Кукић 6, М. Бурић 2, Е. Сирћо, Хасагић 4, Алихоџић, Б. Бурић, Капић, Каравдић, Назифовић 1, Ахметаш, С. Сирћо 2, Ахић 3, Харун Бабић, Х. Сирћо 2, Јамаковић 2. Тренер: Милан Ховорка.