U drugoj utakmici polufinala plej ofa za prvaka Republike Srpske u košarci, KK "Leotar" je izgubio od KK "Bratunac" u Bratuncu rezultatom 80:63 (22:17, 18:17, 23:13, 17:16).

kosarka leotar varda

Trebinjci su dobro počeli večerašnju utakmicu i nakon dva minuta vodili su sa 2:6, ali nakon pet minuta igre domaćini su vodili sa 14:6, a nakon prvih deset minuta 22:17. U drugoj četvrtini domaćini su održavali prednost iz prvih deset minuta tako da se na odmor otišlo sa prednošću domaćina od šest koševa razlike - 30:24.

U drugom poluvremenu, sve do 25. minuta, održavala se prednost između šest i devet pogodaka za domaćina, ali tada Erkić postiže trojku i ekipa Bratunca ima dvocifrenu prednost 50:38. Do kraja ove četvrtine domaćini povećavaju prednost tako da se u zadnjih deset minuta ušlo sa 63:47.

U prva četiri minuta posljednje četvrtine raste prednost domaćina tako da je u 34. minutu bila 21 koš razlike - 70:49. Nakon ovoga bolja igra gostiju rezultira smanjenje rezultata na 72:60. Ali opet domaći tim do kraja četvrtine igra bolje za konačan rezultat 80:63.

Igrači trenera Dražena Šegrta izgubili su sve četiri četvrtine, dvije sa minimalnom razlikom, jednu sa pet i deset koševa razlike.

U redovima pobjednika dabl-dabl učinak imao je Kovač - 10 koševa i 12 skokova i Erkić sa 22 koša, a u redovima Trebinjaca Mariš je imao dabl-dabl učinak - 17 koševa i 10 skokova i Radmilković sa 16 koševa.

Sada je rezultat 1:1 i treća odlučujuća utakmica igra se u srijedu u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić", a pobjednik ovog dvoboja sastaće se u finalu sa boljim iz susreta KK "Borac"- KK "Sokolac".

KK "Bratunac": Erkić 22, Bogićević 6, Kupusović 14, Kovač 10, Milidrag 12, Deurić, D. Alempić 5, Nj. Alempić , Jokić , Deronjić , Pilindavić 11. Trener: Milivoje Mlađenović.

KK "Leotar": Lužaić 11, Marić 17, Raičević 15, Radmilović 16, Fimić 2, Zelenović, Tunguz, Milidragović, Kraljević, Prstojević, Vuković 2, Kalem. Trener: Dražen Šegrt.