U 3. kolu lige za opstanak KK "Slavija" je nakon produžetka u Istočnom Sarajevu pobijedila KK "Leotar" rezultatom 99:87 (15:20, 22:21, 21:17, 22:22, 19:7).

Gosti su poveli trojkom Šakotića 0:3, a u petom minutu bilo je 6:12. Na kraju prve četvrtine gosti su imali plus pet 15:20. Tokom druge četvrtine Leotar je imao i plus 13 (15:28), a u 15. minutu bilo je 24:28. Do odlaska na poluvrijeme obje ekipe su postigle po 13 koševa tako da se sa rezultatom 37:41 otišlo na pauzu.

Treći period gosti su odolijevali naletima domaćina koji je uspio da izjednači rezultat tek 25 sekundi do kraja treće četvrtine na 58:58 i sa tim rezultatom ušlo se u posljednju četvrtinu.

Trebinjci su tokom četvrte četvrtine vodili i 80 sekundi do kraja imali plus pet 75:80, ali je domaćin uspio da izjednači do kraja utakmice i tako se otišlo u produžetak.

Domaćin je u produžetku za 80 sekundi napravio seriju 10:0 i to je bio kraj nadanja da bi gosti došli do pobjede. Produžetak je dobila Slavija rezultatom 19:7 i konačan rezultat je 99:87.

Treba istaći da su domaćini imali 43 skoka nasuprot 25 skokova Leotara.

U redovima pobjednika najefikasniji je bio Demetrius sa 39 koševa, a Jovanović je imao dabl-dabl učinak od 19 koševa i 14 skokova, a kod Leotara najefikasniji je bio Đurasović sa 15 i Milidragović sa 14 koševa.

U narednom kolu Trebinjci gostuju u Prijedoru, istoimenoj ekipi.

KK "Slavija": Maran 8, Njegovanović 5, Demetrius 39, Jovanović 19, Krunić 2, Sikiraš, Ilić 10, Obrenović, Elez 14, Pejičić 2. Trener: Srđan Stanić.

KK "Leotar": Rikalo 12, Milidragović 14, Glogovac 10, Šakotić 11, Pilindavić 2, Đurasović 15, Gobović, Adžić 3, Marković, Milović 7, Milanović 13. Trener: Marko Ičelić.