U 6. kolu Lige za opstanak KK "Leotar" je u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" nakon produžetka pobijedio KK "Orlovik" iz Žepča rezultatom 104:101 (22:23, 21:21, 21:27, 29:22, 11:8).

Ovo je bila zanimljiva, borbena i interesantna utakmica u kojoj je ipak domaćin za nijansu bio bolji i zasluženo došao do pobjede.

Poveli su gosti 0:4, a u petom minutu na semaforu je pisalo 14:12. Na kraju prvih deset minuta gosti su imali koš prednosti 22:23.

Tokom druge četvrtine vodila se izjednačena borba jer su se obje ekipe smjenjivale u prednosti tako da je u 15. minutu bilo 33:32, ali se na poluvrijeme otišlo sa prednošću gostiju od 43:44.

U trećoj četvrtini gosti polako povećavaju prednost tako da u posljednju četvrtinu gosti ulaze sa sedam koševa prednosti 64:71. Trebinjci polako sustižu goste i u posljednjih 30 sekundi nalaze se u vođstvu.

Rikalo 13 sekundi do kraja utakmice pogađa samo prvo slobodno bacanje za vođstvo 93:91, a Rizvić 11 sekundi do kraja pogađa oba slobodna bacanja za izjednačenje 93:93.

Domaćin nije iskoristio posljednji napad i otišlo se u produžetke. Leotar je u produžetku bio bolji tim i najviše zahvaljujući koševima Đurasovića došao do pobjede od 104:101.

Najefikasniji kod Leotara bili su Rikalo sa 21 i Milanović sa 18 koševa, a kod gostiju Rizvić je postigao 22 koša.

KK "Leotar": Rikalo 21, Milidragović 12, Glogovac 14, Šakotić 18, Pilindavić, Đurasović 10, Gobović, Adžić 7, Marković 2 , Vučinić, Milović 2, Milanović 18. Trener: Marko Ičelić.

KK "Orlovik": Delić 10, Edin Preldžić 4, Cvitanović 16, Amar Mehić 10, Emir Preldžić 20, Dino Mehić, Podojak, Rizvić 22, Radović 12, Cucović 5, Bajrić. Trener: Senad Preldžić.