Košarkaši "Leotara" evidentirali su drugu pobjedu zaredom u Prvoj ligi Republike Srpske, nakon što su večeras na gostovanju pobijedili ekipu "Rogatice" iz istoimenog mjesta rezultatom 79:84.

kosarka

Po četvrtinama rezultat je bio 18:24, 22:16, 18:25, 21:19.

Podmlađen trebinjski sastav je odlično otvorio utakmicu i već na samom početku domaćinima stavio do znanja da su u Rogaticu došli po oba boda. Nešto slabija igra Leotara je viđena u drugoj četvrtini, pa se na odmor otišlo pri neriješenom rezultatu 40:40.

U trećoj četvrtini su izabranici Dražena Šegrta ponovo zaigrali odlično, pa je na semaforu poslije trideset minuta stajalo 58:65. U posljendjih deset minuta meča, domaćini su uspjeli samo da smanje rezultat na konačnih 79:84.

Kod Leotara bolji od ostalih je bio Radmilović sa 29 poena, osam skokova i dvije asistencije, dok je Šakotić postigao 19 poena. Kod domaćina Slijepčević je dao 20 koševa.

U trećem kolu, Leotar će u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" u Bregovima dočekati ekipu "Sokoca".