Košarkaši "Svislajon Leotar" pobijedili su večeras u Mostaru ekipu KK "Zrinjski" rezultatom 66:76, po četvrtinama (15:18, 19:17, 8:20, 24:21), čime su zabilježili petu pobjedu u nizu.

kk leotar kk sloboda liga 12

Prva četvrtina bila je izjednačena, ali su se gosti bolje snašli i završili je u svoju korist sa tri koša razlike. Druga četvrtina isto tako je prošla u izjednačenoj igri i na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 34:35.

Odmah na početku treće četvrtine gosti su dali do znanja domaćinima da će ovaj period biti odlučujući u nastavku utakmice. Dobili su ga ubjedljivo sa 12 koševa razlike - 8:20. U posljednjoj četvrtini domaćini su uspjeli samo da smanje rezultat koji je na kraju bio 66:76.

U redovima domaćih najbolji je bio Demić koji je postigao više od polovine koševa - 35, a u redovima Leotara dvocifreni koš učinak imali su Rikalo 17, Šakotić 14, Radenković 13 i Đurasović 12 koševa.

U sljedećem kolu u Trebinje dolazi Građanski iz Bijeljine.

KK "Zrinjski": Begić 9, Kuzman, Golemac, Gilja 3, Hukara, Petrić 4, Planinić, Demić 35, Brawn 6, Šamadan 7, Brajković 2.

KK "Svislajon Leotar": Komnenović, Lužaić, Aleksić 4, Pelkić 8, Mijović, Milanović, Rikalo 17, Đurasović 12, Radenković 13, Sudžum 2, Ninković 6, Šakotić 14.