Tamara Lozo, kao članica karate reprezentacije Republike Srpske, osvojila je prvo mjesto u kategoriji do 60 kg na 9. Svjetskom prvenstvu u karateu za seniore koje se održava u Melburnu.

tamara lozo svjetski sampion u karateu

Osvajanjem prvog mjesta, naša sugrađanka je postala šampion svijeta za 2013. godinu u ovoj disciplini.

Pored Tamare, zlatnu medalju je osvojio i Nikola Poluga, dok su srebrne osvojili Zoran Bakmaz i Danka Gavrilović, a bronzu Maja Mirdanja.

Reprezentaciju vodi sportski direktor KSRS Rajko Radulović. Najveći dio novca za učestvovanje u Melburnu obezbijedili su sami sportisti.

"Reprezentaciju Republike Srpske pomogli su naši građani koji žive u Melburnu. Ovu priliku koristimo da zahvalimo svima koji su pomogli da naša reprezentacija nastupi na Svjetskom prvenstvu, a posebno Ratku Petkoviću, koji je organizovao naše ljude u Melburnu i obezbijedio finansijsku pomoć za našu malobrojnu karate ekspediciju" - saopšteno je iz Karate saveza Republike Srpske.