U utakmici 8. kola Lige za opstanak BiH u košarci, KK "Svislajon Leotar" pobijedio je sinoć u Bregovima ekipu KK "Građanski" iz Bijeljine rezultatom 91:79 (25:18, 20:16, 24:20, 22:25).

leotar kosarka liga za opstanak

Domaći igrači, osokoljeni pobjedom u prošlom kolu u Mrkonjić Gradu, ušli su u ovaj susret odlučni da dobiju. To su i pokazivali od početka utakmice.

Vodili su od početka utakmice tako da su prvu četvrtinu dobili sa sedam koševa razlike. I druga četvrtina pripala je domaćinu, te se na odmor otišlo sa 45:34.

U drugom poluvremenu nastavlja se dominacija ekipe Radoslava Ivankovića. Domaći igrači nastavljaju sa dobrom igrom tako da je u 27. minutu utakmice semafor pokazivao najveću razliku na terenu - 64:44.

Četvrtu četvrtinu gosti su uspjeli da dobiju tako da je krajnji rezultat bio 91:79.

U redovima Leotara trojica igrača su imala dabl dabl učinak u koševima i skokovima i to: Mijović 27 koševa i 11 skokova, Aleksić 20 koševa i 10 te Pelkić 16 koševa i 10 skokova, a blizu je bio i Milovanović sa 16 koševa i 9 skokova.

U sljedećem gosti KK"Leotar" gostuje ekipi KK "Bošnjak" u Hadžićima.

KK "Svislajon Leotar": Kovačević, Aleksić 20, Pelkić 16, Mijović 27, Zelenović, Lužaić 6, Radmilović 4, Radović, Fekete 3. Milanović 15.

KK "Građanski": Vlačić, Vuković 16, Marković 6, Damjanac 13, Milesić 25, Marojević 6, Vasilić 6, Negovanović 5, Simič, Svitlica.