U 9. kolu Lige za opstanak u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" KK "Leotar" je rezultatom 100:95 (23:18, 24:21, 29:24, 24:32) pobijedio KK "Prijedor".

Trijumfom nad ekipom Prijedora i šestom uzastopnom pobjedom Trebinjci su se oprostili od svoje publike u sezoni u kojoj su osvojili Kup Republike Srpske, ali se nisu plasirali u Ligu za prvaka BiH.

Poveli su gosti koševima Stankovića koji je najavio svoju maestralnu igru, a nakon pet minuta bilo je 10:11. Ipak, prvih deset minuta završeno je rezultatom 23:18 za domaćina.

Tokom druge četvrtine bilo je i plus deset koševa razlike (38:28 i 41:31) u 15. minutu, ali se na odmor otišlo sa 47:39.

Gosti polako smanjuju razliku i u 25. minutu je na semaforu pisalo 59:56, ali se u posljednju četvrtinu ušlo sa 76:63.

Na početku četvrte četvrtine bila je i najveća prednost na utakmici plus 16 (79:63), ali uporni gosti polako smanjuju razliku i 122 sekunde do kraja utakmice domaćin ima minimalnu razliku 91:90, 93:92, ali je domaćin na kraju ipak zasluženo slavio 100:95.

Najefikasniji kod pobjednika bili su Rikalo sa 25 i Adžić sa 17 koševa, a kod gostiju Nemanja Stanković sa 3.

KK "Leotar": Adžić 17, Rikalo 25, Glogovac 16, Šakotić 11, Pilindavić, Đurasović 6, Marković 2, Milidragović 3, Vučinić, Milović 12, Milanović 6. Trtener: Marko Ičelić.

KK "Prijedor": Stanković 31, Adamović 8, Lulić 16, Demetrius 14, Gutalj 6, Lončar, Bojanić 3, K. Vučinić 4, Todorović, Andelija, Kragulj, Šorak 12. Trener: Danilo Palalić.