
U Istočnom Sarajevu postavljeni su bilbordi sa fotografijama stradale srpske djece iz Podrinja i porukom „U Bratunac se ne zove, u Bratunac se ide“, uoči obilježavanja 34 godine od stradanja Srba u Srednjem Podrinju i Birču.
Kako je navedeno, poruka je upućena građanima Republike Srpske i svim putnicima koji prolaze kroz grad, sa ciljem da se pozovu na pomen za 3.267 poginulih srpskih boraca i civila sa tog područja koji su stradali tokom Odbrambeno-otadžbinskog rata, prenose Nezavisne.

Centralni memorijalni događaj biće održan u subotu, 4. jula, u Bratuncu.
I prethodnih godina, povodom obilježavanja godišnjica stradanja Srba u Podrinju i Birču, duž saobraćajnica su postavljani panoji sa fotografijama i imenima žrtava, kao svjedočanstvo stradanja na tom prostoru.
Prema ranijim navodima, na području Srednjeg Podrinja i Birča postoji više lokacija na kojima su tokom rata stradali Srbi, među njima i brojna sela i zaseoci u okolini Bratunca, Srebrenice i susjednih opština.

Obilježavanje godišnjice i ove godine okuplja porodice žrtava, preživjele i građane koji dolaze da odaju počast stradalima.
Šta Vi mislite o ovome?