
У Источном Сарајеву постављени су билборди са фотографијама страдале српске дјеце из Подриња и поруком „У Братунац се не зове, у Братунац се иде“, уочи обиљежавања 34 године од страдања Срба у Средњем Подрињу и Бирчу.
Како је наведено, порука је упућена грађанима Републике Српске и свим путницима који пролазе кроз град, са циљем да се позову на помен за 3.267 погинулих српских бораца и цивила са тог подручја који су страдали током Одбрамбено-отаџбинског рата, преносе Независне.

Централни меморијални догађај биће одржан у суботу, 4. јула, у Братунцу.
И претходних година, поводом обиљежавања годишњица страдања Срба у Подрињу и Бирчу, дуж саобраћајница су постављани паноји са фотографијама и именима жртава, као свједочанство страдања на том простору.
Према ранијим наводима, на подручју Средњег Подриња и Бирча постоји више локација на којима су током рата страдали Срби, међу њима и бројна села и засеоци у околини Братунца, Сребренице и сусједних општина.

Обиљежавање годишњице и ове године окупља породице жртава, преживјеле и грађане који долазе да одају почаст страдалима.
Шта Ви мислите о овоме?