
Predsjednik Vlade Republike Srpske Savo Minić osudio je snimak na kojem grupa lica skida sa jarbola i pali zastavu Republike Srpske.
Minić je poručio da je zgrožen snimkom paljenja zastave, kao i povicima koji, kako je naveo, bude bolna sjećanja na zločine nad Srbima.
„Ovolika mržnja nikome ne donosi dobro, posebno ne onima koji insistiraju na ostanku Srba u državnoj zajednici zvanoj BiH“, naveo je Minić na društvenoj mreži Iks.
On je istakao da zastavu Republike Srpske nije osporio ni Ustavni sud BiH.
Minić je poručio da Republika Srpska neće odgovarati mržnjom, ali da će nastaviti proces donošenja zakonskog rješenja kojim bi, kako je naveo, bila zabranjena ratna zastava takozvane Armije BiH.
Prema njegovim riječima, riječ je o simbolu koji kod mnogih budi bolna sjećanja i produbljuje podjele.
Podsjećamo, na društvenim mrežama pojavio se video-snimak na kojem se vidi kako grupa lica skida zastavu Republike Srpske sa jarbola, a zatim je pali uz povike i psovke.
Šta Vi mislite o ovome?