
Предсједник Владе Републике Српске Саво Минић осудио је снимак на којем група лица скида са јарбола и пали заставу Републике Српске.
Минић је поручио да је згрожен снимком паљења заставе, као и повицима који, како је навео, буде болна сјећања на злочине над Србима.
„Оволика мржња никоме не доноси добро, посебно не онима који инсистирају на останку Срба у државној заједници званој БиХ“, навео је Минић на друштвеној мрежи Икс.
Он је истакао да заставу Републике Српске није оспорио ни Уставни суд БиХ.
Минић је поручио да Република Српска неће одговарати мржњом, али да ће наставити процес доношења законског рјешења којим би, како је навео, била забрањена ратна застава такозване Армије БиХ.
Према његовим ријечима, ријеч је о симболу који код многих буди болна сјећања и продубљује подјеле.
Подсјећамо, на друштвеним мрежама појавио се видео-снимак на којем се види како група лица скида заставу Републике Српске са јарбола, а затим је пали уз повике и псовке.
Шта Ви мислите о овоме?