Het brana.jpeg

Iz Hidroelektrana na Trebišnjici obavještavaju stanovništvo i korisnike voda da će u nedjelju, 28. juna, od 20.00 časova početi regulisano ispuštanje vode sa HE Trebinje 2 prema PHE Čapljina.

Kako navode iz HET-a, ispuštanje vode imaće za posljedicu podizanje nivoa rijeke Trebišnjice.

Iz ovog preduzeća apeluju na stanovništvo i korisnike voda koji borave na rijeci i oko korita da, zbog lične bezbjednosti i mogućih nepredviđenih okolnosti, ne obavljaju nikakve aktivnosti u blizini riječnog korita i u samom koritu dok traje regulisano ispuštanje vode.

Ispuštanje se obavlja u skladu sa potrebama elektroenergetskog sistema Republike Srpske, kao i sporazumom o saradnji između ERS/HET i EP HZHB o zajedničkoj proizvodnji u PHE Čapljina.