
Из Хидроелектрана на Требишњици обавјештавају становништво и кориснике вода да ће у недјељу, 28. јуна, од 20.00 часова почети регулисано испуштање воде са ХЕ Требиње 2 према ПХЕ Чапљина.
Како наводе из ХЕТ-а, испуштање воде имаће за посљедицу подизање нивоа ријеке Требишњице.
Из овог предузећа апелују на становништво и кориснике вода који бораве на ријеци и око корита да, због личне безбједности и могућих непредвиђених околности, не обављају никакве активности у близини ријечног корита и у самом кориту док траје регулисано испуштање воде.
Испуштање се обавља у складу са потребама електроенергетског система Републике Српске, као и споразумом о сарадњи између ЕРС/ХЕТ и ЕП ХЗХБ о заједничкој производњи у ПХЕ Чапљина.
Шта Ви мислите о овоме?