IMG_3999.jpeg

Poseban kolektivni ugovor za zaposlene u javnim službama Republike Srpske, kojim se uređuju prava, obaveze i odgovornosti radnika u 31 javnoj ustanovi, potpisan je danas u Banjaluci.

Dokument su u ime Vlade Republike Srpske potpisali ministri Radan Ostojić i Alen Šeranić, a u ime sindikata predsjednik Sindikata uprave Božo Marić i predsjednik republičkog Sindikata lokalne samouprave, uprave i javnih službi Branko Zelenović, prenosi Tok Tv.

Potpisivanju kolektivnog ugovora u Vladi Republike Srpske prisustvovao je i premijer Savo Minić.

Ovim ugovorom definišu se prava i obaveze zaposlenih u javnim službama, kao i druga pitanja od značaja za njihov radno-pravni status.