IMG_3999.jpeg

Посебан колективни уговор за запослене у јавним службама Републике Српске, којим се уређују права, обавезе и одговорности радника у 31 јавној установи, потписан је данас у Бањалуци.

Документ су у име Владе Републике Српске потписали министри Радан Остојић и Ален Шеранић, а у име синдиката предсједник Синдиката управе Божо Марић и предсједник републичког Синдиката локалне самоуправе, управе и јавних служби Бранко Зеленовић, преноси Ток Тв.

Потписивању колективног уговора у Влади Републике Српске присуствовао је и премијер Саво Минић.

Овим уговором дефинишу се права и обавезе запослених у јавним службама, као и друга питања од значаја за њихов радно-правни статус.