Komus birkca1.jpeg

Javno preduzeće „Komus“ Bileća dobilo je novo komunalno vozilo koje će olakšati odvoz otpada i unaprijediti rad ovog preduzeća.

Vozilo je obezbijeđeno kroz projekat Fonda za zaštitu životne sredine i energetske efikasnosti Republike Srpske i opštine Bileća, prenosi Rtrs.

Iz „Komusa“ ističu da će nabavka novog kamiona značajno ublažiti probleme koji su se godinama nagomilavali zbog dotrajalih vozila i čestih ulaganja u stare kamione.

Vršilac dužnosti direktora JP „Komus“ Bileća Božo Delić rekao je da će novo vozilo mnogo značiti za preduzeće.

„Do sada smo imali velike probleme s dotrajalim vozilima i ulaganjima u stare kamione. Nadam se da će novi kamion pospješiti rad preduzeća i uspostaviti redovan odvoz komunalnog otpada sa teritorije opštine Bileća“, rekao je Delić.

Sredstva za nabavku vozila zajednički su obezbijedili Fond za zaštitu životne sredine i energetske efikasnosti Republike Srpske i opština Bileća.

Zamjenik načelnika Bileće Jagoš Radmilović istakao je da je nabavkom kamiona značajno unaprijeđen kvalitet komunalnih usluga, ali i doprinijeto očuvanju životne sredine.

Direktor Fonda za zaštitu životne sredine i energetsku efikasnost Republike Srpske Denis Stevanović naveo je da je učešće Fonda 60.000 KM, dok je opština Bileća izdvojila 30.000 KM.

On je dodao da je ovo nastavak podrške hercegovačkim opštinama.

Uz podršku Fonda i opštine, prošle godine nabavljeno je i više od 20 metalnih kontejnera.

Iz „Komusa“ poručuju da nastavljaju sa unapređenjem voznog parka i podizanjem kvaliteta komunalnih usluga.