Komus birkca1.jpeg

Јавно предузеће „Комус“ Билећа добило је ново комунално возило које ће олакшати одвоз отпада и унаприједити рад овог предузећа.

Возило је обезбијеђено кроз пројекат Фонда за заштиту животне средине и енергетске ефикасности Републике Српске и општине Билећа, преноси Ртрс.

Из „Комуса“ истичу да ће набавка новог камиона значајно ублажити проблеме који су се годинама нагомилавали због дотрајалих возила и честих улагања у старе камионе.

Вршилац дужности директора ЈП „Комус“ Билећа Божо Делић рекао је да ће ново возило много значити за предузеће.

„До сада смо имали велике проблеме с дотрајалим возилима и улагањима у старе камионе. Надам се да ће нови камион поспјешити рад предузећа и успоставити редован одвоз комуналног отпада са територије општине Билећа“, рекао је Делић.

Средства за набавку возила заједнички су обезбиједили Фонд за заштиту животне средине и енергетске ефикасности Републике Српске и општина Билећа.

Замјеник начелника Билеће Јагош Радмиловић истакао је да је набавком камиона значајно унапријеђен квалитет комуналних услуга, али и допринијето очувању животне средине.

Директор Фонда за заштиту животне средине и енергетску ефикасност Републике Српске Денис Стевановић навео је да је учешће Фонда 60.000 КМ, док је општина Билећа издвојила 30.000 КМ.

Он је додао да је ово наставак подршке херцеговачким општинама.

Уз подршку Фонда и општине, прошле године набављено је и више од 20 металних контејнера.

Из „Комуса“ поручују да настављају са унапређењем возног парка и подизањем квалитета комуналних услуга.