Ljubisa petrovic bijeljina.jpg

Градоначелник Бијељине Љубиша Петровић поново је упутио оштре критике на рачун градоначелника Бањалуке и лидера ПСС-а Драшка Станивуковића, доводећи у питање његову политичку снагу и намјере када је ријеч о кандидатури за предсједника Републике Српске.

„Ја да имам онакве резултате на анкетама, да сам онако супериоран, ни са ким не бих преговарао, одмах бих се кандидовао“, поручио је Петровић, преноси Српска Инфо.

На његову изјаву реаговала је члан Предсједништва СДС-а Александра Пандуревић кратком поруком:

„Ух, ово ће да боли.“

Није тешко закључити да су Петровићеве ријечи упућене управо Станивуковићу, према којем већ дуже вријеме не крије политичке несугласице.

Петровић је и раније оштро критиковао лидера ПСС-а, називајући га „нарцисоидном личношћу“ и оптужујући га да блефира када је ријеч о кандидатури за предсједника Републике Српске.

„Свјестан је он своје снаге и одлично зна да, осим у Бањалуци, не може направити резултат ни у једном другом граду. Мислите ли да нарцисоидна личност попут Драшка жели пораз, да покаже своју немоћ и слабост? Наравно да не“, изјавио је раније Петровић.

Он је тада оцијенио да ће Станивуковић до самог краја одуговлачити са коначном одлуком и на крају се представити као неко ко се жртвује за јединство опозиције.

Нови вербални сукоб поново је отворио питање односа унутар опозиционог блока и могућих кандидата за предстојеће изборне трке у Републици Српској.